G-Solar Collector Hakkında…

G-SOLAR; vakumlu cam tüp teknolojisi ile çalışan bir güneş enerjisi su ısıtma sistemidir. G-SOLAR’ın basınçlı çalışan sistemi, 3-4 kişilik ailelerin sıcak su ihtiyacına konforlu bir çözüm sunmaktadır. G-SOLAR kolektör modülü içinde güneş enerjisi ile suyu ısıtmayı sağlayan 14 adet 180cm uzunluğunda vakum cam tüp bulunmaktadır. Vakum tüplerin alt bölümüne yerleştirilmiş 1m2’lik alana sahip yansıtıcı ayna plaka, ürün performansını üst seviyeye çıkarmaktadır. Polikarbon dış kaplama sayesinde tüpler, dolu, fırtına, kuş darbeleri gibi dış etkilerden kırılmaya karşı korunmaktadır.

Tek parça koli içerisinde sevk edilen G-SOLAR kolektörleri, yaklaşık 55kg’lık ağırlığı ve kompakt yapısı sayesinde hızlı bir şekilde monte edilerek kullanıma hazır hale getirilebilmektedir. Tüm metal aksamları “paslanmaz çelik” olan G-SOLAR’ın kullanım suyu ile temas eden bölümleri ise 316L kalite paslanmaz çeliktir. G-SOLAR güneş kolektörünün tank iç haznesinde dahili 2 kWh elektrikli ısıtıcı bulunmaktadır. Güneşin yeterli olmadığı, gece ya da bulutlu havalarda termostatlı ısıtıcı sayesinde sıcak suyunuzu kesintiye uğramadan kullanabilirsiniz. G-SOLAR güneş kolektörleri, dizaynı ve tüm parçaları ile uzun yıllar hizmet vermesi için tasarlanmıştır.

gsolar-detay2

G-Solar Özellikleri

Dizayn ve Performans; G-Solar; modern ve şık dizaynı ile hem görsel hem de performans olarak eşsiz bir güneş kollektörüdür. Geometrik yapısı sayesinde güneşin doğumundan batımına kadar geniş bir zaman diliminde güneş ışığından faydalanarak yüksek performans sağlar.

Isı İzolasyon Özelliği; G-Solar güneş kolektörlerinin performansını belirleyen en önemli unsur suyu ısıtma kapasitelerinin yanı sıra, kaloriyi uzun süre muhafaza edebilmeleridir.
G-Solar güneş kollektörleri yüksek ısı izolasyon özelliği sayesinde ısınan suyu uzun süre sıcak tutar.

Hafiflik&Hacim; G-Solar güneş kollektörleri, dahili sıcak su deposu sayesinde az yer kaplar, hafifliği ile nakliyede ve montajda avantaj sağlar.

Uzun Ömür; Su ile temas eden tüm metal aksamları 316L kalite paslanmaz çelikten üretilmiştir.
Yüksek kaliteli plastik aksamları ve polikarbon dış yüzeyi sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir.

Konfor; Basınçlı çalışan sistemleri sayesinde sıcak su akışında debi kaybı yaşatmadan doğrudan şehir şebekesi basıncı ile konforlu bir kullanım sunar.

Teknoloji; Vakumlu cam tüp teknolojisi ile sıcak su üretimi sağlayan G-Solar güneş kollektörleri, cam tüplerin selektif yüzeyi sayesinde yüksek ısıtma sağlarken, vakum özelliği ile ısı kaybını önler.
Yüksek ışık geçirgenliğine sahip polikarbon yüzey ile vakumlu cam tüplerin dolu, fırtına, don gibi dış etkenlerden korunması sağlanmıştır.

Teknik Özellikler Tablosu

Toplam Uzunluk257 cm Net Ağırlık 56 kg
Toplam Genişlik59 cm Brüt Ağırlık62 kg
Toplam Yükseklik 44 cm Net Koli Ölçüleri260x60x45(h) cm
Toplam Su Hacmi 120 lt Dış YüzeySolid Polikarbon
Vakumlu Cam Tüp14 adet Metal Aksamlar 316L Paslamaz Çelik
İç Eşanjör Test Basıncı10 Barİç Eşanjör Çalışma Basıncı7 Bar

Çalışma Prensibi

prensip
× WhatsApp