Genel Güneş Kollektörü

G-Solar Gün Isı Sistemlerinin Çalışma Prensibi

Firmamızın sunduğu özel bir yapıya sahip olan gün ısı sistemleri, çalışma prensibini ürettiğimiz farklı ve avantajlı yapıya dayandırmaktadır. Günümüzde uzun yıllardır kullanılan ve bir klasik oluşturan panel ve su deposu birleşiminden oluşan sistemler yerine yeni bir sistem geliştirilmiştir. Yılların tecrübesine dayanan teknik ve hizmet mantığımız sayesinde bu sistemler günümüz teknolojisi ile geliştirilmiştir. Fabrika üzerinde oluşum aşamasından evinize ulaşana kadar birçok farklı süreçlerden geçerek bu yapı elde edilmektedir.

Sistemin yapısı gereği ön plana çıkan temel özellikler arasında çok hafif ve kompakt bir yapının bulunması yer almaktadır. Bu sayede temin edilen sistemi çok hızlı bir şekilde montaj edilerek, hemen kullanıma hazır hale gelmektedir. Sistem içerisinde yer alan tüm metal parçalar paslanmaz çelik, tüm plastik parçalar ise dayanıklı sert polikarbon ile üretilmiştir. Güneş enerjisinin yeterli olmadığı zamanlarda yine sıcak su kullanımının sürdürülebilmesi için tank haznesi içerisinde 2 kWh elektrikli ısıtıcı gibi bir sistem yer almaktadır. Bu sistem özellikle yeterli güneş bulunmadığında, gece saatlerinde ve bulutlu havalarda termostatlı ısıtıcı kullanımı sağlamaktadır.

Sistem 14 adet 180 santimetre uzunluğa sahip vakum cam tüp sayesinde birleşim ile elde edilmiştir. Bir cam hazne içine yerleştirilmiş ve birbirine belirli aralıklar ile paralel şekilde döşenmiş bu cam tüpler, suyun yüksek performansta ısınmasını sağlamaktadır. Polikarbon dış kaplama, soğuk darbe ve fırtına gibi her etkene dayanıklı olması ile birlikte güneş ışığının çok daha güçlü bir şekilde emilmesini sağlamaktadır.

Bu teknik yapısı ile birlikte sunulan enerji sistemleri, özel bir geometrik yapı ile görsel ve performans açısından estetik bir kullanım sağlamaktadır. Dahili su deposu sayesinde küçük bir alanda kolaylıkla kullanılabilir. Basınçlı sistem debi kaybı yaşamadan su aktarımı sağlamaktadır. Bakım özelliği ısı kaybını önleyerek su sıcaklığını korumaktadır. Tek bir kabin kullanımıyla 4 kişilik bir ev için sıcak su ihtiyacı karşılanabilir. Multi sistemler sayesinde otel, hastane veya öğrenci yurdu gibi yapılarda sıcak su ihtiyacı yeterli düzeyde karşılanabilir.

G-Solar’ın basınçlı çalışan gün ısı sistemi, 3-4 kişilik ailelerin sıcak su ihtiyacına konforlu bir çözüm sunmaktadır. G-Solar kolektör modülü içinde güneş enerjisi ile suyu ısıtmayı sağlayan 14 adet 180cm uzunluğunda vakum cam tüp bulunmaktadır. Vakum cam tüplerin yüksek performans göstermesini sağlayan 1m2’lik yansıtıcı plaka, tüplerin alt bölümüne konumlandırılmıştır. Dış yüzeyi oluşturan Polikarbon kaplama sayesinde tüpler, dolu, fırtına, kuş darbeleri gibi dış etkilerden korunmaktadır.

Tek parça koli içerisinde sevk edilen ürünümüz, yaklaşık 65kg’lık ağırlığı ve kompakt yapısı sayesinde hızlı bir şekilde monte edilerek kullanıma hazır hale getirilebilmektedir. Tüm metal aksamları “paslanmaz çelik” olan G-Solar kullanım suyu ile temas eden bölümleri 316L kalite paslanmaz çeliktir. G-Solar gün ısı sistemi, dizaynı ve tüm parçaları ile uzun yıllar hizmet vermesi için tasarlanmıştır.

G-Solar tamamlayıcısı niteliğindeki bazı ek ürünler, ayrıca ürün gamında yer almaktadır.  Ek ürünlerden biri olan “açık genleşme tankı”, G-Solar’ın özgün formu ile bütünleşecek şekilde özel olarak dizayn edilmiştir. Diğer tamamlayıcı ürünler olan “ayarlanabilir yükseltme ayağı” ve “montaj kiti” de ürün gamında mevcuttur. G-Solar gün ısı sisteminin iç haznesinde dahili 2kW elektrikli ısıtıcı mevcuttur. Güneşin olmadığı, gece ya da bulutlu havalarda termostatlı ısıtıcı sayesinde sıcak suyunuzu kesintiye uğramadan kullanabilirsiniz.

G-Solar’ın bir diğer modeli olan G-SOLAR MULTICOLLECTOR; merkezi sitemleri (ısı pompası, boyler vs..) destekleyen kapalı devre çalışan (açık beslemeli) bir gün ısı modeldir. Vakum tüpler sayesinde düşük hacimli haznesinde hızla ısıttığı suyu pompa vasıtası ile sirküle ederek merkezde enerji birikimi sağlamaktadır. Otel, apartman, öğrenci yurdu, hastane gibi yerleşimlerin sıcak su giderlerinde, yüksek tasarruf etme imkanı sunmaktadır.