G-Solar Triple Collector

G-SOLAR TRIPLE; 1 adet G-Solar Collector ve 2 adet G-Solar MultiCollector’den olusan üçlü kombine bir sistemdir. 42 adet vakumlu cam tüp, toplam 180lt’lik kapalı devre tank suyunda yüksek oranda ısı enerjisi biriktirir ve sirkülasyon pompası yardımı ile güçlerini birleştirirler.

G-SOLAR TRIPLE’ın basınçlı çalışan sistemi, 4-5 kisilik ailelerin sıcak su ihtiyacına konforlu bir çözüm sunmaktadır. Tüm metal aksamları “paslanmaz çelik” olan G-SOLAR TRIPLE’ın kullanım suyu ile temas eden bölümleri ise 316L kalite paslanmaz çeliktir. Güneş kolektörünün tank iç haznesinde dahili 2 kW elektrikli ısıtıcı bulunmaktadır. Günesin yeterli olmadıgı, gece ya da bulutlu havalarda termostatlı ısıtıcı sayesinde sıcak suyunuzu kesintiye uğramadan kullanabilirsiniz. Sık ve göz alıcı dizaynı ile G-SOLAR TRIPLE uzun yıllar hizmet vermesi için tasarlanmıştır.

triple-gorsel

G-Solar Özellikleri

Dizayn ve Performans; G-Solar; modern ve şık dizaynı ile hem görsel hem de performans olarak eşsiz bir güneş kollektörüdür. Geometrik yapısı sayesinde güneşin doğumundan batımına kadar geniş bir zaman diliminde güneş ışığından faydalanarak yüksek performans sağlar.

Isı İzolasyon Özelliği; G-Solar güneş kolektörlerinin performansını belirleyen en önemli unsur suyu ısıtma kapasitelerinin yanı sıra, kaloriyi uzun süre muhafaza edebilmeleridir.
G-Solar güneş kollektörleri yüksek ısı izolasyon özelliği sayesinde ısınan suyu uzun süre sıcak tutar.

Hafiflik&Hacim; G-Solar güneş kollektörleri, konstrüksyon gerektirmeyen dizaynları ve tek parça nakliye imkanı ile son derece pratiktir. Montaj için daha az alana ihtiyaç duyar.

Uzun Ömür; Su ile temas eden tüm metal aksamları paslanmaz çelikten üretilmiştir.
Yüksek kaliteli plastik aksamları ve polikarbon dış yüzeyi sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir.

Konfor; Vakumlu cam tüplerin yarattığı yüksek ısı enerjisi, merkezi sisteminizde birikerek hem hane ısıtmanızda hem de sıcak su için enerji ihtiyacınızda yüksek tasarruf sağlar.

Teknoloji; Vakumlu cam tüp teknolojisi ile sıcak su üretimi sağlayan G-Solar güneş kollektörleri, cam tüplerin selektif yüzeyi sayesinde yüksek ısıtma sağlarken, vakum özelliği ile ısı kaybını önler.
Yüksek ışık geçirgenliğine sahip polikarbon yüzey ile vakumlu cam tüplerin dolu, fırtına, don gibi dış etkenlerden korunması sağlanmıştır.

Teknik Özellikler Tablosu

Toplam Uzunluk257 cm / 175 cmNet Ağırlık 133 kg
Toplam Genişlik59 cm Net Koli Ölçüleri260x180x45(h) cm
Toplam Yükseklik45 cm Dış YüzeySolid Polikarbon
Toplam Su Hacmi180 ltMetal Aksamlar 304 Paslanmaz Çelik
Vakumlu Cam Tüp42 adet Isı İzolasyonKauçuk Yalıtım 40 mm

Çalışma Prensibi

triple-prensip

Montaj Şeması

triple-montaj