Genel Güneş Kollektörü

G-Solar Gün Isı Sistemleri

Güneşin hiçbir zararlı gaz salınımının olmadığı, doğrudan temiz ve doğal bir enerji kaynağı olması gün ısı sistemlerinin en önemli özelliğidir. Güneşin %90‘ını oluşturan hidrojen gazının çekirdekleri füzyon ile helyum çekirdekleri oluşturmakta ve bu sırada çok büyük bir enerji açığa çıkmaktadır. Güneşte meydana gelen tepkimeler sonucunda oluşan bu enerjinin bir kısmı dünyaya ulaşan ışınımdır. Bu ışınımın G-Solar Gün ısı sistemlerinin vakumlu cam tüplerine temas etmesi ile tüplerin içerisindeki suyun ısınması ile sıcak suya çevrilmesi işlemi gün ısı sistemini tanımlamaktadır.

Güneş enerjisi doğal, yenilebilir ve kirlilik oluşturmayan temiz bir enerji kaynağıdır. Nüfusun ve sanayileşmenin giderek artması ile dünyada enerji ihtiyacı artış göstermektedir. Petrol ve doğalgaz kaynaklarının azalması ile veya bu kaynaklara sahip olmayan ülkelerde artan enerji ihtiyacına cevap vermekte oldukça zorlaşmaktadır. Bu nedenle, daha temiz ve daha az maliyetli olan yenilebilir enerji kaynaklarına yönelmek bu sıkıntının giderilmesine önemli ölçüde yardımcı olmaktadır. Güneş enerjisinin sıcak su üretimindeki payı ise gün geçtikçe hızla artmakta ve bu alanda yapılan çalışmalar da giderek önem kazanmaktadır.

Bu sebeplerden hareketle ürettiğimiz G-Solar gün ısı sistemleri; modern ve şık dizaynları ile hem görsel hem de performans olarak eşsiz birer gün ısı sistemleridir. Ürünler geometrik yapısı sayesinde güneşin doğuşundan batışına kadar geniş bir zaman diliminde güneş ışığından faydalanarak yüksek performans sağlar.

G-Solar gün ısı sistemlerinin su ile temas eden tüm metal aksamları 316L kalite paslanmaz çelikten üretilmiş olup, yüksek kaliteli plastik aksamları ve polikarbon dış yüzeyi sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir. Vakumlu cam tüp teknolojisi ile sıcak su üretimi sağlayan G-Solar gün ısı sistemleri, cam tüplerin selektif yüzeyi sayesinde yüksek ısıtma sağlarken, vakum özelliği ile ısı kaybını da önler. Yüksek ışık geçirgenliğine sahip polikarbon yüzey ile vakumlu cam tüplerin dolu, fırtına, don gibi dış etkenlerden korunması sağlanmıştır.