Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Ürünlerimiz ile ilgili en çok merak edilen soruları Sıkça Sorulan Sorular bölümünde cevaplandırdık.

G-Solar ürünleri en kaliteli ara mamüllerden oluşmaktadır. Uzun yıllar hizmet vermesi için tasarlanmıştır. Kalitesi, yenilikçi görselliği, kurulum kolaylığı, yüksek performansı ve ekonomikliği ile eşsiz bir güneş enerjisi sistemidir.

G-Solar Collector modeli 3-4 kişilik ailelerin ihtiyacı göz önüne alınarak tasarlanmıştır. Doğru montajlanmış (Bkz. Kullanım klavuzu) bir ürünün performansını etkileyen en önemli unsur güneş akısı değerleridir. Güneş akısı değerleri, bulunduğunuz bölge ve mevsime göre değişkenlik göstermektedir.

Ürününüz, güneş akısının yüksek olduğu bölgelerde ve yaz mevsiminde daha yüksek performans ortaya koyar. Kış aylarında ve güneşin zayıf olduğu bölgelerde (ekvatordan uzak) ise performansı düşer. Bulutlu, yağışlı, gece ve güneş ışınlarının dar açı sebebi ile yetersiz olduğu durumlarda ürünün içerisinde bulunan dahili elektrikli ısıtıcı, sürekli olarak sıcak su kullanımınızı sağlayacaktır. Bu ısıtıcı bir saç kurutma makinasından daha az elektrik harcayacaktır.

Ürün performansı; bölgeye, mevsime ve kullanım alışkanlıklarına göre değişkenlik göstermektedir. G-Solar Collector modeline ilişkin olarak ortalama performans değerleri için aşağıdaki tablo baz alınabilir:

Detaylı tablo için tıklayınız…

Şebeke suyunda bulunan kireç, demir, tortu gibi maddeler su ile çalışan tüm ürünler için sorun teşkil etmektedir. Montaj kiti içerisinde bulunan silifoz filtre içersindeki silifoz kristalleri şebeke suyu içerisindeki kirece karşı en etkili çözümü sunmaktadır. Ürününüzün en uzun süre sorun yaşamadan kullanmak için montaj kitinin tam ve doğru şekilde tesisat üzerine yerleştirildiğinden emin olunuz. Periodik bakımlarını mutlaka yaptırınız. En az yılda bir kere filtre içindeki silifozun yenilenmesi yapılmalıdır.

Dış polikarbon kaplama ürününüze zarar verebilecek dolu yağışı, fırtına, don, kuş darbeleri gibi her türlü dış etkiye karşı korur. Böylece G-SOLAR Collector’ünüzün vakum tüpleri kırılmaz. Sıcak suyunuz olmadan servis beklemek durumunda kalmazsınız. Vakum tüplerinizi yüksek maliyetlerle yenilemek zorunda kalmazsınız. Ürününüzü uzun yıllar kullanabilirsiniz.

G-SOLAR ürünleri modüler ve pratiktir. Her türlü tekli ve çoklı montaj modeline uygulanabilir. (Bkz. “Kullanım Klavuzu” veya “Montaj Şemaları”)