Genel Güneş Kollektörü

Tamamıyla Yerli Üretim G-Solar Gün Isı Sistemleri

Tamamen yerli üretim olan G-Solar ürünleri, gün ısı sektörüne yeni bir soluk getirmektedir. Yenilikçi dizaynı, yüksek kalitesi ve teknolojisi ile eşsiz olan G-Solar, sıcak su ihtiyaçlarınıza güneşin sonsuz enerjisi ile ekonomik çözümler sunmaktadır. G-Solar ürünleri, tükenmeyen tek enerji kaynağı olan Güneş’in sonsuz enerjisini, çevre dostu ve doğaya saygılı ürünler ile kullanıma sunmaktadır.  Yakıttan sağladığınız tasarruf ile çevreyi, güneşin bedava enerjisi ile cebinizi korursunuz.

G-Solar; modern ve şık dizaynı ile hem görsel hem de performans olarak eşsiz bir güneş kollektörüdür. Geometrik yapısı sayesinde güneşin doğumundan batımına kadar geniş bir zaman diliminde güneş ışığından faydalanarak yüksek performans sağlar. Güneş kolektörlerinin performansını belirleyen en önemli unsur; suyu ısıtma kapasitelerinin yanı sıra, kaloriyi uzun süre muhafaza edebilmeleridir. G-Solar güneş kollektörleri yüksek ısı izolasyon özelliği sayesinde ısınan suyu uzun süre sıcak tutar. Ayrıca dahili sıcak su deposu sayesinde az yer kaplar, hafifliği ile nakliyede ve montajda avantaj sağlar.

Bu kapsamda sunduğumuz sistemler dizayn ve performans açısından piyasadaki klasik güneş enerji sistemlerine göre çok üstün bir yapı göstermektedir. Çünkü sunduğumuz G-SOLAR sistemlerde özellikle hafif, yüksek hacimli ve kollektör gereği çalışan bir yapı bulunmaktadır. Dış polikarbon kaplama sayesinde ısı izolasyonu sağlayan bu sistem, ısının uzun süre muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda elde edilen sıcak su çok uzun süreler boyunca muhafaza edilebilir.

Kurulan sistemler gün içerisinde güneşin doğuşu ile başlayan bir absorbe başlatırken, güneşin batışına kadar enerjiyi depolama özelliği gösterir. Bu sayede gün boyunca aynı debi ve sıcaklık derecesi ile su kullanım imkânı elde edilmektedir. Yenilenebilir enerji kaynağı olarak sunulan bu sistem, doğal kaynakları tüketmek ve çevreye zarar vermek yerine çevre dostu bir yapı sağlamaktadır. Ayrıca sürekli bir kaynak oluşturulmasından dolayı elektrik enerjisi veya farklı bir yakıt enerjisi kullanmadan düşük maliyet ile sıcak su elde edilmesi mümkündür.